Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (14)

CARBORIS Yakisugi. Drewno opalane / konserwowane ogniem wg tradycyjnej japońskiej metody 焼き杉 Yakisugi.

Carboris Yakisugi opiera się na znanej od 700 lat tradycyjnej, japońskiej metodzie konserwacji i uszlachetniania drewna za pomocą ognia 焼き杉 Yakisugi. Trudno przejść obojętnie obok technologii, która łącząc dwie przeciwności, jakimi są ogień i drewno tworzy nowy produkt, o niesamowicie oryginalnym wyglądzie oraz doskonałych parametrach technicznych.

W metodzie CARBORIS górna warstwa drewna jest w sposób technologicznie kontrolowany opalana ogniem. W wyniku tego procesu włókna drewna oraz słoje uzyskują oryginalny wygląd, a całość uzyskuje srebrzysto-czarną kolorystykę.

W przypadku zastosowania drewna opalanego ogniem metodą Carboris Yakisugi na zewnątrz (np. jako fasada domu) nie stosuje się dodatkowych powłok malarskich. Przeciwnie jest w przypadku zastosowania Carboris Yakisugi wewnątrz (np. boazerie ścienne) – w takim wypadku drewno zabezpiecza się dodatkową warstwą specjalnego lakieru.

NA ZEWNĄTRZ | ORYGINALNY WYGLĄD SPALONEGO DREWNA

Haus Kubus mit Holzelementen

Metoda Carboris Yakisugi jest polecana do zastosowania zewnętrznego oraz wewnętrznego. W przypadku zastosowania zewnętrznego w drewnie opalonym ogniem następuje szczególny sposób jego konserwacji (zwiększenia odporności na negatywny wpływ warunków atmosferycznych). Opalenie powierzchni drewna powoduje uszczelnienie (zamknięcie) komórek drewna, co uodparnia drewno na działanie pleśni, grzybów, zgnilizny oraz innych czynników atmosferycznych. W przypadku metody Carboris Yakisugi można całkowicie zrezygnować z konieczności dodatkowego zabezpieczania drewna środkami chemicznymi. Wygląd drewna zabezpieczonego Carboris Yakisugi jest niezwykle oryginalny, powierzchnia przypomina naturalną skórę, ostateczny efekt zależy także od zastosowanego gatunku drewna.

GATUNKI DREWNA

Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (20)

Technologia Carboris Yakisugi może być stosowana do różnych gatunków drewna oraz wszystkich standardowych wzorów strugania desek elewacyjnych. Produkcja elementów elewacyjnych metodą Carboris Yakisugi odbywa się w firmie Mocopinus zawsze na zamówienie specjalne (nie są to produkty dostępne od ręki z magazynu).

W przypadku zainteresowania tymi produktami zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy zainteresowani współpracą z architektami w celu doprowadzenia do pierwszej wspólnej realizacji z Carboris Yakisugi na terenie Polski.

DO WEWNĄTRZ | CIEKAWY AKCENT WIZUALNY

Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (18)

Na początek do standardowej oferty Mocopinus został wybrany jeden produkt wewnętrzny, w którym wykorzystana została technologia Carboris Yakisugi – produkt ten jest dostępy od ręki z naszego magazynu (również w małych ilościach). W przypadku zastosowania wewnętrznego na deskę nakładamy dodatkową warstwę specjalnego lakieru, która chroni użytkowników przed brudzeniem w kontakcie z Carboris.

Drewno opalane ogniem Carboris Yakisugi podkreśla indywidualny charakter pomieszczenia, w którym zostało użyte i dodaje mu ogromnego prestiżu. Tego tradycyjnego produktu, który rozwijał się w Japonii od 700 lat nie da się pomylić z niczym innym, ani zastąpić niczym, co by go imitowało. Carboris Yakisugi świetnie komponuje się z innymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak beton, szkło, metal lub powierzchnie lakierowane – może współistnieć z nimi również na zasadzie kontrastu.

Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (19)

Deski wewnętrzne Carboris Yakisugu można montować w układzie poziomym (zdjęcie po lewej) lub pionowym (zdjęcie po prawej). Na zdjęciu pokazany jest gatunek drewna świerk skandynawski z fabryczną warstwą specjalnego lakieru.

GATUNKI DREWNA | PRODUKTY

Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (13)

Kliknij na zdjęcie poniżej aby pobrać aktualny prospekt informacyjny dotyczący Carboris Yakisugi. Prospekt w języku niemieckim. Do odczytu niezbędny będzie Acrobat Reader.

Carboris Yakisugi drewno karbonizowane Mocopinus (16)